Burçlara Göre Diyet « Burçlara Göre Diyet

Zodyak’taki her burcun kendine has mineral ve vitaminlere gereksinimi vardır. Besinler vücudumuzun sadece yakacağı olmakla kalmayıp, aynı zamanda içimizdeki dışı ve dışımızdaki içe ilişkin tüm isteklerimizi sergiler. Son günlerde bir miktar kalsiyum içeren besin aldığınız veya bir parça kahverengi pirinç ve tavuk kızartması yediğiniz zaman kendinizi gerçekten daha iyi hissetmiş olabilirsiniz. Bu şaşırtıcı tutkulara hiç de hayret etmemek gerekiyor. Bazı yiyeceklerin diğerlerinden daha çok arzulanması sizin vücudunuzun kendini anlatma şeklidir; “Heey, bu besine ihtiyacım var! Benim için ye lüt... Devamı »»»

Koç Burcu « Burçlara Göre Diyet

Sizin hareketli ve aktif yaşam tarzınızı sürdürmeniz için iyi bir sağlık ve yüksek enerjiye gereksinimiz vardır. Kendinizi kontrollü, planlı, organize edilmiş ve ne yiyeceğini belirlemiş biri olarak oburluktan doğru hedefe doğru bütünüyle değiştirin. Her gün belirli saatlerde yemelisiniz. Dikkat! Tuz ve alkollü içecekler sizin için birer zehirdir! Çok fazla tuz kemik ve atardamarlarına zarar verir. İçki böbrekleriniz üzerinde derin hasarlar yaratır. Dolaşım sisteminizin çalışmasını aynı düzeyde tutmak ve dengeli akışını sağlamak için, şu “Günde 8 bardak su iç” kuralı gerçekten de siz Koç’lar ... Devamı »»»

Boğa Burcu « Burçlara Göre Diyet

Yemek yemeyi bu kadar çok seven başka bir burç var mı acaba? Yemek ve içkinin daima en iyisini seçip daha sonra da ani kilo artışlarıyla dörtnala mücadeleye girişiyorsunuz. Ne güzel bir kombinasyon! Karbonhidratlar vücudunuzun kilosunu muhafaza etmenize sebep olur ve sevdiğiniz ağır besinlerin yanında alınmaktan kaçınılmalıdır. Bunlar sizi ağırlaştırır, kendinizi şişkin ve tembel hissetmenize neden olur. Zaman içinde Boğa’larda sindirim güçlüğü çekmeye problemleri başlayabilir. Düşük nişasta, yağ ve şeker içeren bir diyet, beslenme hayatınızın gerekli bir parçası olmalıdır. Hücrelerinizdeki t... Devamı »»»

İkizler Burcu « Burçlara Göre Diyet

İşte Zodyak’ın ıvır zıvır atıştırmayı en çok seven burcu! İkizler. Bu tamamıyla sizin hatanız değil elbette. Kendinize bir göz atın, çoğu zaman koşar gibi acelece yemek yemeye eğilimlisiniz, sanki birşeyleri yakalamak için koşar gibi. Bu kötü alışkanlığınızdan kurtulmanızın anahtarı beyninizi beslenme konusunda programlamaktan geçiyor. Gün içinde geniş ve ağır bir yiyecek listesiyle dolu üç öğünlük bir yemek, zayıf seçimlerle dolu bir seçime mazeret değildir. Sizin için dört veya beş mini öğün çok daha uygundur; bununla beraber, şiddetli yiyecek isteğinizi bastırmak için önceden ne yemek isti... Devamı »»»

Yengeç Burcu « Burçlara Göre Diyet

Bay ve bayan duygusal yemek tüketicileri; sizin için yemek güvence anlamına gelir. Börek ve çörekler, kekler, dondura ve şekerlemeler sizde güçlenme filizleri yaratır. Fakat bunlar aynı zamanda midenizi de rahatsız etmenize neden olur. Burcunuz göğsü, mideyi, solunum yollarını temsil eder. Yengeç’ler çokça arzuladığı besinler olan nişastalı yiyeceklerden, şeker, tuz ve baharatlardan uzak durmalıdır. Aksi halde kendini mahveden bir daire içinde dönüp dururlar. Tatlıları, nişastalı ve baharatlı yiyecekleri çok fazla arzulamanız, çoğu zaman sindirim sisteminiz, kilonuz ve cilt güzelliğinizden ağı... Devamı »»»

Aslan Burcu « Burçlara Göre Diyet

İyi yaşamın kralı, güzel lokantalarda yemek yemek sizin için gözde davranış tarzlarınızdan biridir. Bol yemek ve kaliteli bir şarap, genç ve güçlü bir midede sindirimi bir parça kolaylaştıracaktır ve iyi bir dolaşım sağlayacaktır. Aslan’ın biyolojik saatinin tik takları, orantılı yeme ve üzerindeki fazla yağları atma zamanının geldiğini hatırlatacaktır. Kral Aslan, güzel vücuduyla övünür ve onun için aşırı derecede dikkat eder. Sağlıklı bir diyet için, muazzam bir disiplin ve azim gösterir. Aslan kalp, atardamarlar, sırt ve belkemiğini temsil eder. Vücudunuz için gerekli madde magnezyum fosfa... Devamı »»»

Başak Burcu « Burçlara Göre Diyet

En büyük, akıllı ve çözümsel yemek yiyici. Hayatınızı sürdürürken öğrendiğiniz ve uyguladığınız kuralların aynılarını sağlığınızı kontrol ederken de uygulayın. Yıllık değerlendirme ve tanı testlerine tıbbi muayenelerle devam edin. Başak’ların kendileri için sağlıklı olan her türlü diyet ve tıbbi tavsiyelere uyma konusunda muazzam bir disiplinleri vardır, ancak çukulata gelene kadar! Başak çikolatayı çok sever, ancak o sizi onun sevdiği kadar sevmez. Çukulata sizde kalp ağrısı yaratır.Başaklar, sizin hassas rejim sisteminizin üstüne gerçekten çok fazla düşmeyin. Yiyeceklerinizi sos ve hamurlar... Devamı »»»

Terazi Burcu « Burçlara Göre Diyet

Bu işi çok iyi biliyorsunuz. Ne zaman kilo almaya başladığınızı hissetseniz, tatlı dişlerinize daha fazla göz yummadan onları durdurabiliyorsunuz. Denge içgüdünüz sizi daima dünyanın tersine gitmeye zorlayarak, gerektiği yerde frene basmanızda yardımcı oluyor. Bol yiyecekler ve şampanya ile uykusuz geçen bir gecenin etkilerini, hassas cildiniz hemen yansıtır. Terazi, böbrekleri, sırtın alt kısmını, pankreası ve bazı hormonları temsil eder. Sizin için gerekli madde sodyum fofattır. Sodyum fosfat bezelye, mısır, havuç, ıspanak, buğday, yulaf unu, elma, çilek, badem ve kuru üzümde bulunur. Vücu... Devamı »»»

Akrep Burcu « Burçlara Göre Diyet

Neden bu kadar hassas bir yemek yiyen kişisiniz? Eğer yemeğini hoş, tatlı, lezzetli, nefis ve mükemmel isteyen biri varsa, o mutlaka bir Akrep’tir. İster inanın, ister inanmayın, bol bol yiyip içme konusunda çok titiz olma özelliğinizden dolayı, yemek hassasiyetiniz sizi çok fazla yemek yemeye götürmez. Yemek yemeyi unutma ve kendinizi alkollü içeceklere fazla kaptırma eğiliminizden dolayı bazı problemlerle sık karşılaşabilirsiniz. Bu sizi gerçekten mutsuz, bezmiş ve ilgisiz yapar. Zodyak’taki tüm burçların içinde Akrep alkollü içkilere açısından en dayanıklı olanıdır. Ancak bu özelliğinizin ... Devamı »»»

Yay Burcu « Burçlara Göre Diyet

Siz Yay’lar doğuştan şanslısınız. Hedeflerinize belirlemekte ve onlara ulaşmakta çok yeteneklisiniz. Sizin için en güzel gaye, kendi planınızı belirleyip, onu takip etmek olacak. Aklınızda inanmakta olduğunuz her şeye ulaşabilirsiniz. Siz harika bir iyimserliğe ve pozitif özelliklerinizi yiyecek seçimlerinizde de kullanıp yönetebilecek yeteneklere sahipsiniz. Burcunuz kalçalar, bacak üstleri ve karaciğeri temsil eder. Hücresel tuzunuz sinir sisteminizi güçlendiren, beyin bağı dokunuzu sağlıklı kılan, aynı zamanda uyuşukluğu yüksek düzeyde önleyen silistir. Eksikliği durumunda rahatsızlık ve s... Devamı »»»

Oğlak Burcu « Burçlara Göre Diyet

Sizin her şeyi aşırıya kaçan bir şekilde yapma eğiliminiz, yemek seçimlerinizi de gerçekten iyi bir şekilde açıklar. Aşırı çalıştığınız zaman, öğünlerinizi atlatırsınız, çünkü kendinizi çok meşgul hissedersiniz. Fakat vücudunuzun vitamin ve minerallerden oluşan geniş bir besin karışımına ihtiyacı vardır ve öğün atlamak sizde sıkıntı yaratır.Burcunuz iskeleti, dizleri, dişleri, kulakları ve deriyi temsil eder. Vücudunuzun gerekli maddesi kalsiyum fosfattır. Bu madde lahana,kereviz, yağsız etler, limon, portakal, inek sütü, her türlü peynir, balık, yumurta sarısı, buğday ve incirde bulunur. Da... Devamı »»»

Kova Burcu « Burçlara Göre Diyet

Sizi taze meyvelerin oldukça iştahlandırması, vücudunuzun bolca C vitamini ihtiyacı olmasındandır. Vücudunuz en iyisini bilir gerçekten de. Her zaman maceraperest, deneysel bir yemek yiyicisiniz, ve bu kötü de değildir aslında. Bir Kova olmanızdan dolayı genellikle hafif yiyecekleri tercih edersiniz. Ancak bunun için endişe duymanıza gerek yok. Vücudunuzun istekleri doğrultusunda hareket edin. Gün boyunca hafif yiyecekleri tercih edebilmek önemli bir yetenektir, ve sağlıklı seçimler yapmanın da anahtarıdır.Değişik yemek pişirme yöntemleri sizi cazip gelip ilginizi çekebilir. Makrobiyotik ve ve... Devamı »»»

Balık Burcu « Burçlara Göre Diyet

Siz Balık’lar ne kadar eğlendiğinize ve zevk aldığınıza bağlı olarak, göz alıcı bir yaşamı seversiniz. Vücudunuzun sağlığı için çok miktarda desteğe ihtiyacınız vardır; fiziksel ve duygusal direncinizin düşmemesi için bol miktarda yemeli ve içmelisiniz.Diyetinizden kişisel bir avantaj sağlayabilmek ve sağlığınız için öncelikle sevgiye, yüreklendirilmeye, cesaretlendirilmeye ve ailenizin desteğine ihtiyacınız olur. Katı ve değişmez bir çalışma yöntemi size uygun değildir, ancak yüksek proteinli, düşük yağ ve şeker içeren bir diyet uyguladığınız zaman kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Burc... Devamı »»»
.