Warning: include(sponsor-ust.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mesajlar/public_html/burclar/cin-astrolojisi/default.html on line 14

Warning: include(sponsor-ust.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mesajlar/public_html/burclar/cin-astrolojisi/default.html on line 14

Warning: include(): Failed opening 'sponsor-ust.html' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/mesajlar/public_html/burclar/cin-astrolojisi/default.html on line 14

Çin Astrolojisi Nedir? « Çin Astrolojisi

Çin astrolojisinde antik çağ Çin takvimi esasları kullanılmaktadır. Bunun dayandığı sistem, Ay'ın devirleri ile Güneş-Ay kısmi hareketlerine göre yapılan hesaplamalardır. Bu yönden batı astroloji sistemi ile derin ayrılıkları vardır. Çin astrolojisi yönteminde Güneş ve Ay'ın devir hesaplarının yanında, geleneksel Çin felsefesinin beş elementine dayanan olumlu ve olumsuz görünümler içinde, on iki sembolik hayvan yılı ile tanımlanan bir sistem kullanılmaktadır. Bahsedilen elementler; Metal, Su, Tahta, Ateş ve Toprak'tır. Yılların elementlere dayanan dönüşüm etkisi beş elementin olumlu ve olumsu... Devamı »»»

Fare Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Sempatik, çalışkan, toplumcu ve tutumlu. Kişiliği Fare yılında doğan kişi hem sıkı bir çalışkandır hem de parasını gözeten ve özenle harcayan birisidir. Para konusundaki ekonomik davranışları bazen o kadar dikkati çeker ki, çevresinde cimri biri olarak kabul edilir. Bu kişiler paralarını sadece üç özel durumdan birinde harcamaktan çekinmezler. Birisinden çok derin etkilenmişler veya kara sevdaya yakalanmışlarsa, bu durumda çok cömert bir kimliğe bürünebilirler. İkinci olarak, tutkun oldukları bir koleksiyon için parça alırlarken. Ve son olarak para harcamaktan çekinmeyecekleri ... Devamı »»»

Öküz Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Sabırlı, cesur, sadık, vefalı, muhafazakar. Kişiliği Çin takvimine göre Öküz yılında doğan kişinin ne kadar sabırlı olduğunu herkes bilir. Aynı zamanda sıkı bir çalışma kapasitesi vardır. Yıl için adı verilen hayvan da esasında katır kadar inatçı ve azimkardır. Bu yılda doğan kişiler de bu özellikleri paylaşırlar. Özellikle uğraşları sevdikleri bir konu üzerinde olursa, yorgunluktan bitap düşene kadar çalışabilirler. Bu yılda doğan kişinin kayıtsız durgunluğuna bakıp, onun sersem birisi olduğunu düşünenler yanılırlar. Bunlar başkalarının farketmeyeceği kadar zeki ve akıllı kişi... Devamı »»»

Kaplan Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Talihli, dinamik, huzursuz, cesur, ne yapacağı belli olmayan, yaşama bağlı ve yaşamı seven. Kişiliği Kaplan yılında doğan kişi talihlidir. Beklenmeyen tarzda davranan, hareketli ve cesur mizaçlıdır. Kaplan doğumlu birisi ile beraber olan birinin bundan bıkmış olması düşünülemez. Yine de bazıları bir süre can sıkıntısı duyarsa, bu tipik özellikleri olan dinamizmin yanında, çabucak parlayan, telaşçı bir kaplan özelliği taşıyan birisine çatmıştır. Böyle olanlar sonucun nereye varacağını düşünmeden eyleme geçmekte acele ederler. Kaplan yılı doğumlular sık sık coşkulu bir heves dalg... Devamı »»»

Ejderha Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Enerjik, kuvvetli, güç sağlayan, başarılı. Kişiliği Eski çağlarda Ejderha (Dragon), Göksel İmparatorluğun emrinde olan Çin İmparatorunun ve de hizmetkarların yüksek güç sembolüydü. Bu nedenle Ejderha yılında doğan birinin pek çok olumlu özellikler taşıdığına inanılırdı. Bu özelliklere gelince ancak bir imparatorun sahip olabileceği türden şeylerdi. Büyük bir şevk, sınırsız coşku, başkalarını etkileme yeteneği vb. Efsaneye göre, Ejderha ağzından ve burnundan alev püskürtür. Benzer biçimde, Ejderha yılında doğan kişi de aynı etkiyi yapan konuşma yeteneğini kullanır. Aynı zamanda ... Devamı »»»

Yılan Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Anlaşılması zor, esrarlı, akıllı, kendine güvenen, inatçı, azimli. Kişiliği Çin takvimine göre Yılan yılında doğanlar, aynı Ejderha yılında doğanlar gibi çevrelerine güç ve enerji saçarlar. Bunlar kendilerine son derece güvenirler. Ejderha yılında doğanlara nazaran anlaşılması oldukça zor insanlardır. Davranışları açık ve anlaşılır değil, hatta esrarlıdır. Zevklerine düşkün olurlar. Lüks yaşamı, konforu, en iyi yiyecekleri ve rahatlığı çok severler. Gerçekte, lüks yaşamda zevk almakta Epikür'cü sayılırlar. Gerektiğinde bir öğünü peynir ekmekle geçiştirebilir ama, peynir en kali... Devamı »»»

At Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Serüvenci, gözüpek, güleryüzlü, toplumcu, herkesin sevdiği. Kişiliği At yılında doğan kişi görünüşte öfkesi burnundan soluyan, yerinde duramayan bir mizaçta gözükse de herkes tarafından sevilen bir yaradılıştadır. Kendilerini iyi tanıdıkça hoşlanılan tarafları çoğalmaya başlar. Başkalarının sevgisi ve duyguları bu kişilerde bazen büyük gerilimler oluşturacak kadar önemlidir. Davranışlarının hoş ve kibar gözüken iyi tarafları vardır. Aniden köpürmesi ve ortalığı kırıp geçirmeleri de olağandır. Bu kişiler için en önemli konu özgürlükleridir. Bencil bir davranışla, başkalarının is... Devamı »»»

Koyun Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri İyiliksever, kibar, duyarlı, sanatkar, hassas, kaygılı. Kişiliği Koyun yılında doğan kişi başkalarını düşünmekte ve iyilik yapmakta gerçek bir örnektir. Kibardır ve duyguları ile oynayan insanlara, hatta talihsizliğin neden olduğu sorunlara karşı bile sempatik yaklaşırlar. Başkalarından da kendi davrandıkları gibi nazik ilişkiler beklerler. Eleştirilmeye karşı içsel bir tepki gösterirler. Bunun sonucu olarak, bazı Koyun yılı doğumlular bunalımlı anlarında kaygılı ve üzüntülü olurlar. Bu kişiler beklenmedik talihin güldüğü durumlarda bu durumu doğru zamanda doğru yerde olmak say... Devamı »»»

Maymun Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Zeki, uyumlu, hilebazlığa yatkın, becerikli ve açıkgöz, büyüleyici. Kişiliği Bu kişilerin en dikkat çekici özellikleri etkileyici cazibeleridir. Hemen hemen herkes tarafından sevilirler. İlk bakışta bunların etkisinde kalmayanlar bile sonunda pes etmeye mahkumdur. Bu durum özellikle, erkek veya kadın Maymun yılında doğan kişi tarafından baştan çıkartılan kişi için doğrudur. Hemen hemen hepsinde büyüleyici bir güç vardır. Biraz gayret sarfetseler kuşları ağaç dallarından aşağı indirebilirler. Maymun yılında doğanlar herkesten daha fazla nüktedandırlar. Hazırcevaplıkları da geliş... Devamı »»»

Horoz Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Tuhaf ve ilginç davranışları olan, eleştirici, patavatsız, hazırcevap ve nüktedan, etkili, muktedir, sanatkar ve yetenekli. Kişiliği Horoz yılında doğan kişiler para konusunda yeteneklidirler. Başka insanları, onların kendilerini yönetmesinden daha başarılı idare edebilirler. Oldukça yüksek düzeyde çalışan, disiplinli bir zekaları vardır. İnsanları organize etmekten ve her şeyde bir düzen sağlamaktan hoşlanırlar. Bunu da çok iyi başarırlar ve başkalarının da onları ne kadar başarılı ve yetenekli olduklarını onaylamalarını beklerler. Çiftlik avlusunda kurum satarak dolanan bir h... Devamı »»»

Köpek Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Dürüst, şefkatli, açık fikirli, yansız, nazik, zeki kavrayışlı. Kişiliği Çin takvimine göre köpek yılında doğmuş kişi, rahatça davranan, kibar, başkalarını da düşünen, sıkıntıda veya tehlikede bulunan bir dostunu asla yalnız bırakmayan birisidir. Çin astrolojisinde Köpek tanımının çok özel bir yeri vardır. Bu hayvanı güzel ve zeki bir yaratık olarak kabul ederler. Başkalarına yapacağın şeyi önce kendi üzerinde dene felsefesine uygun bir düşünce tarzıyla, bu kişinin deneyimiyle kimseye kötü davranmayacağını belirtirler. Bu sembol aynı zamanda doğruluk ve adalet simgesidir. Herke... Devamı »»»

Domuz Burcu « Çin Astrolojisi

Özellikleri Dürüst, tutucu, popüler, neşeli, keyfine düşkün. Kişiliği Çin takvimine göre Domuz yılında doğan bir kişiyi tanımlayacak sözcük şöyle olmalıdır: " Yontulmamış bir elmas parçası.." Kadın veya erkek olsun, bunların davranışları bazen alaycı bir inatçılık izlenimi bıraksa da, bu maskenin altında mazbut ve yumuşak yürekli bir kişilik vardır. Bunlar dürüst, güvenilir ve cömert bir arkadaş olurlar. Bununla beraber, bu kişilerin yüce yüreklilikleri iki taraflıdır. Bir dost için ceplerindeki son kuruşu harcamaktan çekinmezler. Aynı davranışı arkadaşlarından da beklerler. Eğer bu karşıl... Devamı »»»
.