1. Ev « Evlerin Anlamları

Kişilik, tip, karakter evidir. Başkalarının bizde görebildiği dış görünümümüz üzerinde ağırlıklı söz sahibidir. Dışa açık olan yönümüzü temsil eder. Karakter özellikleri, bencil çıkarlar, dıştan gelen etkilere karşı tepkilerimiz veya uyum sağlama. Kişinin dünyaya bakış açısını, aktiviteyi, kendini ispat tarzını ve öncülüğün sınırlarını belli eder. Ayrıca vücut tipini belirlemede büyük ölçüde söz sahibidir. Vücut kısımlarından baş ve başta bulunan diğer organlar ile beyin ve kaslar bu evin etkisindedir. Dişler üzerinde de etkisi vardır. Doğal yıldız haritasında l. evin gerçek sahibi KOÇ Bur... Devamı »»»

2. Ev « Evlerin Anlamları

Para ve değerler evidir. Parayı nasıl kazanacağımız, sahip olacağımız mal mülk, geçim durumumuz, ekonomik sorunlar, mesleki ve ticari yeteneklerimiz, maddi ve manevi değerlerimiz, kendine verilen değer, güven ve güvensizliğin dayandığı noktaları ifade eder. Vücut kısımlarından, ense, boğaz, ses telleri, tat alma duyusu, boyun ve troid bezi bu evin etkisindedir. Doğal yıldız haritasında 2. evin sahibi BOĞA Burcudur. İkinci evin yöneticisi Venüs gezegenidir. ... Devamı »»»

3. Ev « Evlerin Anlamları

Sosyal yaşam ve beynin hangi burç karakteristiğinde çalışacağını gösteren evdir. Yakın çevremiz, kardeşler, arkadaşlarımız hakkında fikir verir. Kardeşler, yakın çevre ile olan iletişim ve arkadaşlık ilişkileri, kısa yolculuklar, uzun vadeli olmayan plan ve projeler. Yabancı dil, konuşma, zeka, fikir düzeyi, iletişim, haberleşme gibi konuları da temsil eder. Ayrıca temel öğrenim durumu, okullar, telefon, mektup, medya alanlarını da idare eder. Vücut kısımlarından eller, kollar, köprücük kemiği, omuz, solunum sistemi, akciğerler, dil, işitme duyusu, sinirler bu evin etkisindedir. Normal yıld... Devamı »»»

4. Ev « Evlerin Anlamları

Aile ve toplum evidir. Anne, baba, ebeveyn durumundaki kişilerin bizimle ilgili durumlarını gösterir. Yaşamın başlangıcı, yaşam sonunun nasıl olacağı, gelenek ve görenekler, genetik bilgiler, kişisel bağlılıklar, alışkanlıklar. Annelik, duygular, iç işleri, ev ve aileyi, duygusal güveni, duygusal kökenli ben imajını, korunma ve sahip olma ihtiyacını temsil eder. Kişinin annesini nasıl gördüğünü veya annenin kişiliğini gösterir. Ayrıca kişinin hayatına temel teşkil edecek esasları belli eder. Vücut kısımlarından göğüs, memeler, süt bezleri, mide, dişi organlar ve göğüs kafesi bu evin etkisind... Devamı »»»

5. Ev « Evlerin Anlamları

Aşk, şans, çocuklar evidir. Kumar, piyango, borsa gibi riskli işler, eğlence ve zevkler, aşk, sevgi ihtiyacı, tutkular, sosyal aktiviteler, serüven, önderlik, yaratıcılık, sanat ve benlik üzerinde söz sahibidir. Kişinin irade gücünü, kararlılığını, zevk aldığı alanları, yaratıcılığını ortaya koyma çalışmalarını, benliğim gösterme, öne çıkma, dikkat çekme çabalarını anlatır. Vücut kısımlarından kalp, sırt, kan damarları, yaşam enerjisi, bel kemiği ve omurilik bu evin etkisindedir. Doğal yıldız haritasında 5. evin sahibi ASLAN Burcudur. Beşinci evin yöneticisi Güneş'dir...... Devamı »»»

6. Ev « Evlerin Anlamları

Günlük yaşam, rutin işler, fiziksel ve ruhsal sağlık evidir. Sağlık, temizlik, hijyen, topluma yararlı hizmetler, çalışma yöntemleri, kişisel gayretler, memurlar, işçiler, iş ve iş ortamı, çevrecilik, moda, defileler, evcil hayvanlar gibi konuları temsil eder. Hesap yapma, sayılar, kafayı kullanma gücü, detaylar, eleştiri, günlük çalışmalar, problemler, hastalıklar bu evle ilgilidir. Vücut kısımlarından sindirim sistemi, karın bölgesi, sinir sistemi, bağırsaklar, apandisit bu evin etkisindedir. Yani kısaca genel vücut sağlığı üzerinde söz sahibidir. Doğal yıldız haritasında 6. evin sahibi BA... Devamı »»»

7. Ev « Evlerin Anlamları

Sevgi, evlilik, ortaklık ve denge kurma evidir. Evlilik hayatının nasıl süreceği; iş ortaklıkları gibi birden fazla kişi ile yapılan işler, bütün ilişkiler ve bu yolla kurulacak denge, seçilecek eş, yakın ve samimi dostluklar, hak, adalet, hukukla ilgili konular, güzel sanatlar, müzik, politika, karşıt görüşler, seçimler üzerinde etkilidir. Kişinin seçeceği arkadaşları, birlikte olacağı kişileri, nasıl ilişki kuracağını, beklentilerini, insanlara bakış açısını belli eder. Ayrıca kişinin kendini harcamadan karşılıklı denge kurabilme gücünü gösterir. Vücut kısımlarından pankreas, böbrekler, ... Devamı »»»

8. Ev « Evlerin Anlamları

Ölüm ve seks evidir. Kanuni işlen, örgütlenme, var etme ve yok etme, radikal, kalıcı değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar, mistik konular, gizli işler, dedektiflik, iz sürme ve öç alma gibi kavramların ortaya çıkışı ve devamı, ortak kazançlar, evlilikle ilgili paralar, ölüm nedeni, mirasla ilgili durumları temsil eder. Geniş anlamda, ölümler ve yemden doğuşlar, yaşanılan krizler, değişimler, seksüel tecrübeler, cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması, hırslar, yüksek idealler bu evin getirilendir. Kehanet, büyü gibi çalışmaları da bu ev idare eder. Vücut kısım... Devamı »»»

9. Ev « Evlerin Anlamları

Maneviyat, yüksek eğitim ve uzun yolculuklar evidir. Felsefe, mistik kavramlar, tahsil, öğrenimler, uzak ülkeler, uzun iç ve dış seyahatler, özgürlük, eser meydana getirme, yazı yazma, maddi ve manevi şans, talih, tecrübe, eğitmenlik, yüksek öğrenim türü ve süresi gibi konularda etkilidir. Soyut fikirler, felsefi düşünceler, yaşamın sırlarına dönük arayışlar, hayata gerçek bakış açısını ve hayatın anlamını algılayış şeklini ifade eder. Hukuk işleri, kanunlar, toplum kuralları, anlayış kapasitesi, bilgiyi kullanabilme, öğrenme ve öğretmeyi temsil eder. Vücut kısımlarından karaciğer, kalçala... Devamı »»»

10. Ev « Evlerin Anlamları

Disiplin, meslek ve kişinin toplumdaki yerini gösteren evdir. Düzen, kural, kısıtlama, yönetme, maddeci düşünce, sabır, unutmama, ders verme, öğretme, kalıptan çıkamama, sabitlik, ağırlık, şan, şöhret, kariyer, yükselme, tutkular, maddesel sorumluluk, politik güçler, kişisel çabaya ait tüm uğraşılar, meslek yaşamı gibi kavramlar üzerinde rol oynar. Kişinin bireysel başarılarını, mesleki kariyerini, toplum içindeki statüsünü, başarı ve başarısızlıklarını, ilişkisi olduğu insanlar üzerindeki otorite durumunu anlatır. Vücut kısımlarından iskelet sistemi, eklemler, deri, dizler ve dişler bu burc... Devamı »»»

11. Ev « Evlerin Anlamları

Dostluk, umutlar ve akıl ve gizli düşmanlıklar evidir. İlim, elektronik, buluşlar, keşifler, uzay ve teknoloji, madde ötesi, bilgisayar dünyası, insanlara yararlı olma, zihinsel özgürlük, arzular, umutlar, beklentiler, dostluklar, önemli sosyal değerler, gruplaşmanın getireceği amaçlar, özdeşleşme gibi konularda etkilidir. İnsanların çevresiyle ilişki kurma durumu, arkadaşlıklar ve sosyal çevre içinde yapılacak çalışmalar, varılacak hedefler, gerçekleştirilecek yenilikleri belirler. Vücut kısımlarından kan dolaşımı, kan basıncı, baldırlar, topuklar, lenf sistemi, adaleler bu evin etkisindedi... Devamı »»»

12. Ev « Evlerin Anlamları

Hayaller ve iç alem evidir. Bilinçaltımız, ruh sağlığı, korkular, endişeler, gizlilikler, güvensizlik, meditasyon, rüyalar, mistik aydınlanma, edebiyat ve sanatla ifade, zayıflık, gerçeklerden kaçma, gizli düşmanlar, düşünsel sırlar, maddi ve manevi hapisler, darlık ve kısıtlanmalar üzerinde söz sahibidir. Kişinin ruhsal yapısını, manevi alandaki kapasitesini, fiziki gücünü aşarak içsel genişleme yeteneğim gösterir. Vücut kısımlarından ayaklar, sinir sistemi, vücut sıvıları, lenf ve akkan bu evin etkisindedir. Doğal yıldız haritasında 12. evin sahibi BALIK Burcudur. Onikinci evin yöneticiler... Devamı »»»
.