Altkişilikler « Genel

Güneş ve Mars, herkesin haritasında erkeksi altkişiliklerdir. Eğer bu ikisi birbiriyle uyumluysa, güçlü, mücadeleci ve iddialı bir erkek altkişiliği ortaya çıkabilir. Ay ve Venüs, dişi altkişiliklerdir ve birbiriyle uyumlu olduklarında çok huzurlu bir edilgenliği, alıcılığı ve bir duygular dünyasını yansıtırlar. Eğer horoskopta bu erkek ve dişi altkişilikler arasında çelişmeler varsa, kişiliğin içinde, herbiri kendi ihtiyacını elde etmek için uğraşan iki zıt altkişiliğin olduğu söylenebilir. Çoğu durumda böyle bir iç çelişki, insan ilişkilerinde ve evlilikteki problemleri yansıtır. Yani iç d... Devamı »»»

Astrolojik Eşcinsellik Analizi « Genel

Doğum haritasında Venüs (Romantik ilişkiler yöneticisi) ve Jüpiter Güneş’in önünde yerleşmişler ve her iki gezegen Mars (Tutkuların yöneticisi) ile görünüm yapıyorlarsa, erkeğin seks ilgisi kendi cinsine yönelik olacaktır. Bir kadın doğum haritasında Mars ve Venüs erkeksi burçlarda (Koç, Aslan, Yay, İkizler, Terazi, Kova) yerleşmiş ise, bu kadının mizacında lezbiyen istekler veya meyil bulunacaktır. Önemli astrologlardan Caster, eşcinsellik olayında anahtar rolün Uranüs ve Neptün de olduğunu ileri sürmektedir. Görünümden etkilenen Uranüs ile sivrilmiş bir Venüs bulunan haritanın sahibinde eş... Devamı »»»

Biyoritimler « Genel

Doğduğumuz günden itibaren, bedenimizin en küçük hücresinde, organik yapımızda, davranışlarımızda ve çevremizde, sürekli olarak devreler ve ritimler halinde seyreden bir faaliyet söz konusudur. Öyle ki, bu devre ve ritimler, bir süreklilik içerisinde, kesinlikle son bulmayan bir tekrarlama halindedirler. İnsan bedeni, bu değişimler silsilesine öylesine ayarlanmıştır ki, biz bunları kendiliğinden kabul ederiz ve süregelen bu değişimlerin, devresel bir fenomen olmalarını dikkate almama eğilimi gösteririz. Akciğerler ve solunum, böbrekler ve bilinen işlevleri, kalp ve nabız, gündüz ve gece, ilkb... Devamı »»»

Burçlara Göre Diyet « Genel

Zodyak’taki her burcun kendine has mineral ve vitaminlere gereksinimi vardır. Besinler vücudumuzun sadece yakacağı olmakla kalmayıp, aynı zamanda içimizdeki dışı ve dışımızdaki içe ilişkin tüm isteklerimizi sergiler. Son günlerde bir miktar kalsiyum içeren besin aldığınız veya bir parça kahverengi pirinç ve tavuk kızartması yediğiniz zaman kendinizi gerçekten daha iyi hissetmiş olabilirsiniz. Bu şaşırtıcı tutkulara hiç de hayret etmemek gerekiyor. Bazı yiyeceklerin diğerlerinden daha çok arzulanması sizin vücudunuzun kendini anlatma şeklidir; "Heey, bu besine ihtiyacım var! Benim için ye lüt... Devamı »»»

Horary Astroloji « Genel

Buna “Kralların Astrolojisi” adı verilmiştir. Eski çağlarda savaş ve barış zamanlarını tayin etmek, ürün ekimi ve hasatı için olumlu mevsimi bulmak gibi konularda Gökyüzü Zamanı Haritası kullanılmıştır. Günümüzde hem doğuda hem de batıda en fazla uygulanan astroloji sistemidir. Bu sayfada açıklanan, Batı sistemine (Tropik Zodyak) dayanan uygulamadır. Arap, İran ve Hint sistemlerinin karışmasından oluşan Vedic sistemi (Prasna Tantra) Yıldız Zodyak üzerine kurulmuştur. Horary sisteminde yanıtı aranan sorunun veya olayın başlangıç zamanı temel alınarak bir Gökyüzü Horoskopu (Anlık Horary Harita... Devamı »»»

Zodyak « Genel

Zodyak, gezegenlerin izledikleri yola verilen isimdir. Bu yolu güneş bir senede katetmektedir. Astrologlar bunu on iki eşit parçaya (ya da zodyak işaretlerine) ayırırlar ve her bir gezegen sırayla bunlardan geçer. Fakat hızları birbirinden değişiktir. Çünkü gezegenler arasında bir hiyerarşi mevcuttur. Sistemimizin merkezinde Güneş yer alır. Güneş'ten yola çıkarak sırasıyla şu gezegenlere rastlarız: Güneş, Merkür, Venüs, Dünya, Ay, Mars, sayısız asteroitler; Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton. Zodyak burçları uzayda birbirlerine göre sabit bir konumda bulunurlar. Örneğin Mayıs ayında do... Devamı »»»

Astroloji Nedir? « Genel

Gökyüzündeki cisimlerin konumu ile dünyada ki ve insan yaşamındaki olaylar arasındaki ilişkileri araştırır. Güneş'in, Ay'ın ve Planet'lerin belirli konumları ile aynı zamanda meydana gelen olayları ve bunların etkilerini gözler. Astroloji, Güneş, Ay ve planetlerin belirli zaman aralıklarında gökyüzünde hangi konumda bulunduğunu hesaplayan "Ephemeris"adı verilen cetvellerden yararlanır. Gökcisimlerinin konumu, bu cetvellerden bulunarak kişilerin horoskopları (Yıldız Haritası) çıkarılır. 12 burç ise Dünya ve Güneş etrafında belirli bir çizgiyi takip ederek yaklaşık olarak 360 derecelik bir e... Devamı »»»

Burç Nedir? « Genel

Babillilerin gökyüzünü daire olarak kabul edip evlere ayırmasından sonra buralara burçlar yerleştirilmiştir. Gökyüzü haritasında olduğu gibi her bir burç, 30 derecelik bir bölüme yerleştirilmiştir. Burçlar, Koç Burcu ile başlar ve Balık Burcu ile biter. Koç (Aries) 21 Mart - 20 Nisan Boğa (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs İkizler (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran Yengeç (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz Aslan (Leo) 23 Temmuz - 22 Ağustos Başak (Virgo) 23 Ağustos - 22 Eylül Terazi (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim Akrep (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım Yay (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık Oğlak (Capric... Devamı »»»

Hamilelikte Tutulmalar « Genel

Bebek anne karnında iken, 120. günden sonraki aylarda meydana gelen Güneş ve Ay tutulumlarının etkileri sağlık yönünden önemli bir faktördür. Tutulumların burçlardaki getirilerini inceleyerek, fiziksel bozuklukların altında yatan diğer faktörleri anlayabiliriz. KOÇ Burcundaki Tutulumlar Baş, yüz ve sol gözle ilgili çeşitli şikayetlerin altında yatan sebep; sürekli kendi kafası doğrultusunda gitme, olaylardan alması gereken dersi almama, sözünü tutmama olabilir. Bunlara uzun süre kulak vermezse baş ağrısından migrene kadar varan sıkıntılar yaşayabilir. Kendi ideallerine gerekli değeri verme... Devamı »»»

Elementlerin Önemi « Genel

Astrolojide nitelikler kadar elementlerin de ayrı bir önemi vardır. Elementler, ateş, toprak, su ve hava olmak üzere dört tanedir. Ateş elementine ait olan burçlar Koç, Aslan ve Yay'dır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında girişimcilik yeteneği, kendi kendini yönetme isteği, enerji yoğunluğu ve risk alabilme konusunda cesaret verir. Haritasında ateş grubu ağırlığı olanlar cesur, erkeksi davranışlara meyilli ve yaratıcı yönleri güçlü kimselerdir. Toprak elementine ait olan burçlar Boğa, Başak ve Oğlak'tır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında pratiklik, ... Devamı »»»

Astrolojide Nitelikler « Genel

Nasıl Bir Yapıya Sahipsiniz? Astrolojide her burç kendine özgü bir niteliğe sahiptir ve bu sizin yapınız hakkında önemli ipuçları verir. Burçlar Öncü, Sabit ve Değişken olmak üzere üç nitelik altında toplanmışlardır. Öncü Burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak'tır. Sabit Burçlar Boğa, Aslan; Akrep ve Kova'dır, Değişken Burçlar ise İkizler, Başak, Yay ve Balık'tır. Bir gök haritası yorumlanırken gezegenlerin çoğunun hangi nitelikte bulunduğuna dikkat etmek o harita hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmamıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Öncelikle burcunuzu, yükselen burç ve ay burcunuzu... Devamı »»»
.